Bp-Baja_2017

Start 2017

Díjkiosztó 2016

Bp-Baja regatta 2017.08.04.

A Bp-Baja regattát 2017-ben augusztus 4-én pénteken rendezték
Ez volt a 27. evezés,


A dobozokban kattints a képekre!
Microsec Zrt, Orrlabda Kft. Külker Evezős Klub
A Bp-Baja regattát 2018-ban megrendezik-e?

Hajóút

tk_13 jelzes_09 tk_15 tk_40 tk_32

2015 Facebook

2015 Díjkiosztó

2014

2014 Pálmai József

2014 Jujó képei

Sárkány öröm

2013

2012 Bp-Baja

A képek nagyobb méretben a regatta Facebook oldalán és PHOTO oldalon a képekre kattintva láthatóak.

Ahogyan Ők látták

Sportmagazin riport

Kattints a képekre! Click on the pictures!

2010 Sajtó visszhang

Orbán Gergely és Vanczák Gergely sikerének a verseny történetében soha nem látott visszhangja volt. Több, mint 25 portál vette át a csúcsdöntésről szóló híreket. Sajnos, sok közülük hibásan és nem a Turbo Bonn versenyzőit jelölték meg korábbi csúcstartóként. www.telesport.hu; www.nemzetisport.hu; www.xlsport.hu; www.hirextra.hu; www.danubiusnhe.com; www.evezosszov.hu; www.hunrowing.hu; www.estihirlap.hu; www.mozgasvilag.hu; www.propeller.hu; www.sportime.hu; www.mozgasvilag.hu; www.rss24.hu; www.nssz.hu; www.sporthir.com; www.lanyok-fiuk.hu; www.mitortent.hu; www.baon.hu; www.maitema.net; www.klikkcenter.hu; www.stop.hu; www.hunvista.net; www.hirneked.hu; www.hirmutato.hu; www.hirharang.com; www.sporthir.com; www.sportime.hu; www.overmagazin.hu; www.napisajto.hu;

Csúcstartók

Start/Cél

Rajthely a Lágymányosi öbölben Cél koordináták a Sugovicán: 46º 10' 44,72" N / 18º 56' 45,09" E

Bp-Baja Regatta 2017. augusztus 4.

microsec_logo

 orrlabda_logo

csoprtkep_2017

A verseny 2015 augusztus 7-én, pénteken volt.

Ez volt a 25. alkalom, amikor leeveztük a távot.

Zábó András filmet készített a versenyéről

A Baja TV filmje

Racsmány Gábor több száz  képet töltött fel a verseny Facebook  oldalára.

https://www.facebook.com/bpbaja.regatta

 

 

dijkioszto_2

Eredmények

Egység Név Klub Idő Helyezés
F1x Hanczár Gergely dr. BEE 15:53 4
F1x Tóth György GYAC 13:40 1
F1x Döbröntey Ferenc Bajai Spartacus 15:21 3
F1x Zábó András ifj. BEE 14:16 2
F2x Fehér Zoltán Bajai Spartacus 14:54 5
F2x Faragó Tamás Attila DNHE
F2x Novák István BEE 14:33 4
F2x Nagy Adorján Gergő BEE
F2x Vass Barnabás Bajai  Spartacus 13:01 3
F2x Balog Dávid Bajai Spartacus
F2x Bánki Esse Ákos BEE 12:47 2
F2x Hercz Zoltán BEE
F2x Vanczák Gergely DNHE 11:30 1
F2x Teszár Balázs DNHE
Mix2x Vattay Noémi Bajai  Spartacus 15:30 2
Mix2x Kollár Gábor Bajai  Spartacus
Mix2x Lajkóné Siska Éva KEK 14:07 1
Mix2x Lajkó László KEK
Fkiel Hatlaczki Andrea MEC 15:16 4
Fkiel Mecséri Géza MEC
Fkiel Bodnár Péter MEC
N2x Magyar Zsuzsanna BEE 16:34 3
N2x Szaniszló Anita BEE
N2x Kelemen Andrea BEE 14:39 1
N2x Luksik Lilla BEE
N2x Döbröntey Réka Bajai Spartacus 15:02 2
N2x Döbrönteyné Csáki Beáta Bajai Spartacus
N4x Fekete Beatrix BEE 14:01 1
N4x Hajduné Rajki Erika BEE
N4x Hatos Anna BEE
N4x Sztankó Zsuzsanna BEE
N4x+ Záhonyi Barbara BEE 15:35 2
N4x+ Csiba Andrea BEE
N4x+ Szurovcsák-Gyetvai Éva BEE
N4x+ Válint Angéla BEE
N4x+ Válint Zita BEE
N4x+ Solymosi Zsuzsanna dr. Bajai Spartacus 16:54 3
N4x+ Barna Krisztina dr. Bajai Spartacus
N4x+ Petrovszkyné Papp Bettina Bajai Spartacus
N4x+ Székely Éva Bajai Spartacus
N4x+ Pető Éva dr. Bajai Spartacus
F4x+ Kiss Evelin BEE 15:24 3
F4x+ Nagy Norbert BEE
F4x+ Takács Dávid BEE
F4x+ Veréb Dávid BEE
F4x+ Sinkovics Szilvi BEE
F4x+ Mihály Tibor KEK 11:44 1
F4x+ Szalontay Zsolt KEK
F4x+ Bende Orsolya KEK
F4x+ Mihály Gergely KEK
F4x+ Márkus Ferenc KEK
F4x Győrfi Judit DNHE 11:55 2
F4x Pete Balázs DNHE
F4x Réti Kornél DNHE
F4x Fiák László BEE
F kiel Garamvölgyi Gál DNHE 14:10 3
F kiel Horváth Márk dr. DNHE
F kiel Csányi István DNHE
F kiel Szőllősi Viktor Bajai Spartacus 13:26 2
F kiel Szőllősi Szabolcs Bajai Spartacus
F kiel Szőllősi Balázs Bajai Spartacus
Fkiel Rákó Antal KEK 13:14 1
Fkiel Ladányi József KEK
Fkiel Nyíri Lajos KEK
Mix kiel Botkáné Matolcsi Ilona Hattyú VE 13:44 1
Mix kiel Botka Ágnes Hattyú VE
Mix kiel Botka Jenő Hattyú VE
Mix kiel Bozi Mónika GYAC 16:10 2
Mix kiel Fodor Beatrix GYAC
Mix Kiel Bihari György GYAC
C2 Denke Sándor Kiskunlacházi DSE 14:48 5
C2 Csömöri Péter Kiskunlacházi DSE
C2 Pobori Krisztián HASE-GANZ 13:26 1
C2 Kakas Tamás HASE-GANZ
C2 Aipli Sándor DSE Kiskunlacháza 14:24 4
C2 Szabó Attila DSE Kiskunlacháza
C4 Horváth Attila WeKing Egyesület 14:00
C4 Lillik Zoltán WeKing Egyesület
C4 Horváth Eszter WeKing Egyesület
C4 Német Géza WeKing Egyesület
K1 Sallay Miklós Szabadcsapatok 13:27 1
C2Mix Varga Béla Dunakiliti 15:17 1
C2Mix Varga Nina Dunakiliti
K2 Galambos Róbert Dusnok 17:14 1
K2 Tamaskó Ákos Dusnok
K1 Miklós István Bajai Spartacus BVK 15:29 5
K1 Sebastian Iovanel 15:24 4
K1 Szalka János dr. PSE 12:58 1
K1 Beecciu Mihai Stefan Temesvár 13:24 2
K1 Körmendi László Bajai Spartacus 14:22 3

Mihaly_1 Vanczak_3

 

Bp-Baja Regatta 2016. augusztus 5.

 Eredmények

Wiener RC Pirat Daniel Drobil, Nathalie Zurr, Verena Menschik, Fabian Lahrz

Wiener RC Pirat, Daniel Drobil, Nathalie Zurr, Verena Menschik, Fabian Lahrz Mix4x Gold medal

Egység Név Klub Bp Baja  Idő Hely
F1x Faragó Tamás DNHE 5:00 19:54 14:54 4
F1x Robert Strouhal RC Wolfgangsee 5:00 16:53 11:53 1
F1x Erős Levente dr. BEE 5:00 20:32 15:32 5
F1x Kurt Krenhuber Wiener RC Pirat 5:00 x
F1x Zábó András sr. BEE 5:00 x
F1x Sirkó Attila BEE 5:00 18:45 13:45 3
F1x Balog Dávid Bajai Spartacus 5:00 x
F1x Kollár Gábor Baja 5:00 18:44 13:44 2
N1x Hajduné Rajki Erika BEE 5:00 20:10 15:10 2
N1x Fekete Beatrix BEE 5:00 20:09 15:09 1
F2x Fehér Zoltán Bajai Spartacus 5:10 20:44 15:34 4
F2x Révfy Zoltán dr. Bajai Spartacus
F2x Novák István BEE 5:10 20:05 14:55 3
F2x Tompos Péter BEE
F2x Szabados Miklós KEK 5:10 16:53 11:43 1
F2x Fehér András KEK
F2x Mecseri Géza MEC 5:10 19:39 14:29 2
F2x Bodnár Péter MEC
Mix2x Kiss Réka GYVSK 5:10 18:25 13:15 3
Mix2x Vancsura Bendegúz GYVSK
Mix2x Fiák László 5:10 18:30 13:20 4
Mix2x Bagi-Nagy Katalin
Mix2x Zsolnai Sarolta MEC 5:10 18:21 13:11 1
Mix2x Nagy Adorján Gergő BEE
Mix2x Győrfi Judit DNHE 5:10 18:24 13:14 2
Mix2x Pete Balázs DNHE
N2x Kelemen Andrea BEE 5:10 21:05 15:55 2
N2x Luksik Lilla BEE
N2x Gábor Enikő DNHE 5:10 21:00 15:50 1
N2x Korpás Jujó DNHE
N4x+ Solymosi Zsuzsanna dr. Baja 5:20 21:20 16:00 1
N4x+ Barna Krisztina dr. Baja
N4x+ Petrovszkyné Papp Bettina Baja
N4x+ Vattay Noémi dr. Baja
N4x+ Pető Éva dr. Baja
F4x+ Balla Vanda BEE 5:20 19:19 13:59 4
F4x+ Esse Bánki Ákos BEE
F4x+ Hercz Zoltán BEE
F4x+ Pócsi Viktor BEE
F4x+ Sinkovics Szilvi BEE
F4x+ Pállfy Róbert Csepel EK 5:20 17:04 11:44 1
F4x+ Kiss Bálint Csepel EK
F4x+ Németh András Csepel EK
F4x+ Bunth Tamás Csepel EK
F4x+ Porvázsnyik Patrik Csepel EK
F4x+ Hoffer János KEK 5:20 18:14 12:54 3
F4x+ Rákó Antal KEK
F4x+ Pécsi-Szabó Miklós KEK
F4x+ Nyíri-Balogh Éva KEK
F4x+ Nyíri Lajos KEK
F4x+ Speler Anna BEE 5:20 21:05 15:45 5
F4x+ Bagi Béla BEE
F4x+ Kelemen Géza BEE
F4x+ Szilveszter Gábor BEE
F4x+ Mihályi Tibor KEK 5:20 17:44 12:24 2
F4x+ Papp Ádám KEK
F4x+ Bende Orsolya KEK
F4x+ Marton Jenő dr. KEK
F4x+ Mihály Gergely KEK
Mix4x+ Lajkó Lászlóné Siska Éva KEK 5:20 18:20 13:00 2
Mix4x+ Lajkó László KEK
Mix4x+ Baracs Éva KEK
Mix4x+ Nyiri Klára dr. KEK
Mix4x+ Tóth György KEK
Mix4x+ Verena Menschik Wiener RC Pirat 5:20 16:34 11:14 1
Mix4x+ Nathalie Zurr Wiener RC Pirat
Mix4x+ Fabian Lahrz Wiener RC Pirat
Mix4x+ Daniel Drobil Wiener RC Pirat
F8+ Erős Márton Esztergomi EK 5:20 17:31 12:11 1
F8+ Németh Zsolt MEC
F8+ Farkas Zoltán MEC
F8+ Garai Zoltán MEC
F8+ Papp Eszter Baja
F8+ Polivka Bálint DEK
F8+ Garai Bance DEK
F8+ Norman László Károly MEC
F8+ Hatlaczki Andrea MEC
Sárkány Világos Gábor Dragon Masters 5:00 17:52 12:52 1
Sárkány Vinek Gábor Dragon Masters
Sárkány Mester Zoltán Dragon Masters
Sárkány Papp Gábor Dragon Masters
Sárkány Szüts Sándor Dragon Masters
Sárkány Ács László Dragon Masters
Sárkány Török Tamás Dragon Masters
Sárkány Török Zoltán Dragon Masters
Sárkány Bélteki Árpád Dragon Masters
Sárkány Nagy László Dragon Masters
Sárkány Láng Ádám Dragon Masters
Sárkány Kövér Tamás Dragon Masters
Sárkány Gelring Róbert Dragon Masters
Mix Kiel Botkáné Matolcsi Ilona Hattyú Ve 5:10 18:42 13:32 1
Mix Kiel Botka Ágnes Hattyú Ve
Mix Kiel Botka Jenő Hattyú Ve
Mix Kiel Visi Anita GYAC 5:10 20:58 15:48 3
Mix Kiel Fodor Beatrix GYAC
Mix Kiel Bihari György GYAC
Mix Kiel Florance Kovacs RC in Mulhouse 5:10 18:57 13:47 2
Mix Kiel Julie Kovacs RC in Mulhouse
Mix Kiel Thomas Kovacs RC in Mulhouse
C2Mix Denke Sándor Kiskunlacházi DSE 5:00 20:22 15:22 2
C2Mix Áipliné Tóth Ilona
C2 Pobori Krisztián HASE-GANZ 5:00 18:47 13:47 2
C2 Kakas Tamás HASE-GANZ
C2 Zdenek Herzan Prosport Olomouc 5:00 17:23 12:23 1
C2 David Lisicky
C2 Aipli Sándor DSE Kiskunlacháza 5:00 18:57 13:57 3
C2 Szabó Attila
C2Mix Varga Béla Dunakiliti 5:00 19:11 14:11 1
C2Mix Hargitai Katalin Dunakiliti
C2Mix Boros Zsuzsanna DSE Kiskunlacháza 5:00 22:13 17:13 3
C2Mix Csimma Roland
C2 Horváth Attila Weking Egyesület 5:00 19:12 14:12 4
C2 Lillik Zoltán
C2 Baki András Szabadcsapatok 5:00 20:08 15:08 5
C2 Sallay Miklós
K2 Tóth Emese GKM-SE 5:00 20:31 15:31 1
K2 Horváth Eszter GKM-SE
K1 Miklós István Baja BVK 5:00 19:11 14:11 2
K1 Szalka János dr. e.n. 5:00 18:03 13:03 1
K1 Körmendi László Baja 5:00 20:10 15:10 3
F Kiel Garamvölgyi Gál DNHE 5:10 19:11 14:01 3
F Kiel Horváth Márk dr. DNHE
F Kiel Csányi István DNHE
F Kiel Szőllősi Viktor Baja 5:10 19:06 13:56 2
F Kiel Szőllősi Szabolcs Baja
F Kiel Szőllősi Balázs Baja
F1xC Kerényi Andor e.n. 5:00 21:31 16:31
FKiel Varga József Ganz SK 5:10 15:48 10:38 1
FKiel Tamás Bence MEC 5:10 15:48 10:38
FKiel Szlovák Rajmund  Csepel SK 5:10 15:48 10:38

 

Budapest-Baja regatta a leghosszabb nyíltvizi evezés  Európában

Esemény rendezője:

Bajai Spartacus  SC

spartacus.baja@gmail.com 

T:70/332-8373

Külker EK

Rajt: Budapesten a Duna 1642-es folyamkilométertől a Lágymányosi öbölből.

Cél: Baján az 1479-es fkm-nél, a Sugovicára befordulva, azon 1,5 km-t felfelé haladva, a cél jelzésig.
A táv 165 kilométer.
Az esemény időpontja 2017. augusztus 4. 05:00-19:00
Indulás hajókategóriánként  05:00 és 06:00 óra között.
Jelentkezés  e-mailben bpbaja.reg@gmail.com
Jelentkezési határidő 2017. július 23. 12:00
A nevezési díj személyenként 10 000 Ft, tanulóknak 18 éves korig  6000 Ft
A nevezési díjat a Bajai Evezős Klub   3203OTP Bank Nyrt. Dél-Alföldi Régió
számlaszám: 11732033-20001766 IBAN: HU66 1173 2033 2000 1766 0000 0000 BIC: OTPVHUHB
számára kérjük átutalni, a megjegyzés rovatba „nevezési díj” beírni.
Kérjük, hogy a határidőt – a szervezés segítés érdekében – tartsátok be
Feltételek: A táv életkori és nembeli megkötések nélkül teljesíthető.
Kategóriák:
1x:férfi, női;                                2x: férfi, női,vegyes;
Kiel:férfi, női, vegyes;             négyesek, nyolcasok: férfi, női, vegyes
Vegyes csapatnak az számít, ahol a csapat tagok fele vagy többsége nő.
A távot teljesítő evezősök emléklapot kapnak.
A kategóriák első helyezettjei érem és tárgyjutalomban részesülnek.
Minden hajóegységet rajtszámmal kell ellátni, amelyet a rendezőség biztosít.
Ellenőrzési pontok Dunaújváros, Kalocsa, a versenyt kísérő hajó.
Az ellenőrzési pontoknál nem kontrollálható hajókat a versenyből kizárják.
A kísérőhajón orvosi segítség áll rendelkezésre.
Amely csapatot a kísérőhajó utoléri, az a további küzdelemből kiesik, a hajóra fel kell szállnia.
A résztvevők biztonsága érdekében Kalocsát 18:00-ig el kell hagyni.
2017. augusztus 5-én 500 m-es s versenyszerű edzést rendezünk a hosszú távot teljesítők számára.

Köszöntés a célban

 

 

 

Eredmények összevetése

Átlag eredmények, csúcsok, összevetések
Kiel ffi Az átlag sebesség ebben a számban 4,03 ez a 165 km-es pályán 11:05 időnek felel meg.
A leggyorsabb hajó sebessége  ebben a kategóriában 3,60 perc/km.  Az 165 km-en 9:54 időnek felel meg.
Kiel mix Az átlag sebesség ebben a számban 4,36 ez a 165 km-es pályán 11:59 időnek felel meg.
A leggyorsabb hajó sebessége ebben a kategóriában 4,05 perc/km, Az 165 km-en 11:08 időnek felel meg.
Kiel Női Az átlag sebesség ebben a számban 4,69 ez a 165 km-es pályán 12:54 időnek felel meg.
A leggyorsabb hajó sebessége ebben a kategóriában:4,22 perc/km. Az 165 km-en 11:37 időnek felel meg.
1x ffi Az átlag sebesség ebben a számban 4,03 ez a 165 km-es pályán 11:05 időnek felel meg.
A leggyorsabb hajó sebessége  ebben a kategóriában 3,65 perc/km.  Az 165 km-en10:02 időnek felel meg.
1x női Az átlag sebesség ebben a számban 4,37 ez a 165 km-es pályán 12:01 időnek felel meg.
A leggyorsabb hajó sebessége ebben a kategóriában 3.96 perc/km. Az 165 km-en 10:53 időnek felel meg.
2X ffi Az átlag sebesség ebben a számban 3,96 ez a 165 km-es pályán 10:53 időnek felel meg.
A leggyorsabb hajó sebessége ebben a kategóriában 3,40 perc/km. Az 165 km-en9:22 időnek felel meg.
2X  mix Az átlag sebesség ebben a számban 4,31 ez a 165 km-es pályán 11:51 időnek felel meg.
A leggyorsabb hajó sebessége ebben a kategóriában 3,84 perc/km.  Az 165 km-en 10:34 időnek felel meg.
4x mix A 20 éves átlag sebesség ebben a számban 4,13 ez a 165 km-es pályán 11:21 időnek felel meg.
A leggyorsabb hajó sebessége ebben a kategóriában 3,63 perc/km. Az 165 km-en 9:59 időnek felel meg.
4x női Az  átlag sebesség ebben a számban 4,28 ez a 165 km-es pályán 11:46 időnek felel meg.
A leggyorsabb hajó sebessége ebben a kategóriában 3,75 perc/km ez, ezen a pályán 10:19 időnek fele meg.
4x ffi A 20 éves átlag sebesség ebben a számban 3,64 ez a 165 km-es pályán 10:01 időnek felel meg
A leggyorsabb hajó sebessége ebben a kategóriában: 3,22 perc/km volt. Az ezen a pályán 8:52 időnek felel meg.